אלון

 

 

עברו כחודשיים מאותו אסון, והנה פתאום אתה מביט מהצד ורואה איך החיים חוזרים למסלולם כביכול. ופתאום, אנשים לידך שוב צוחקים, שוב יוצאים לתרגילים ולקורסים. אבל ברגע אחד, אתה נעצר, ובא לך לדפוק את הראש בקיר, או להיזרק מאיזה גג - הרי זה לא אותו דבר, ואף פעם לא יהיה.

 

החודש וחצי האחרון בבופור, היו פשוט סיוט - לכל מקום שהלכתי, ראיתי אותך, גם כשישנתי, הייתי מתעורר, ורואה אותך מעיר אותי לישיבה או לתדריך, ואז היינו יושבים על "נס וסיגריה" ומתחילים להתווכח על הפלחי"ק, הגדודים, מדברים על החברות ועל התכנונים ליציאה הביתה, או מי חייב למי, סיגריות.

 

בסה"כ אני מכיר אותך כ- 9 חודשים, אבל גם בתקופה הקצרה הזו, הצלחת לגרום לי לאהוב אותך, את טוב הלב שלך, החיוך הרחב שלך, הגומה בלחי שלך, בדאגה שלך לכולם, ואפילו כשהיית יוצא הביתה, היית ממשיך לדאוג ולתכנן לשבוע הבא.

 

למרות חילוקי הדיעות המעטים שהיו לנו לפעמים, אתה בטח ידעת כמה אני אוהב אותך וסומך עליך, ופתאום אחרי שהלכת מאיתנו, גיליתי כמה אני צריך אותך, כמה היית מלא בטחון, וכמה הקפדת על כל פרט קטן.

 

אחי, קשה לכתוב, והלוואי והייתי יכול לראות אותך ולהגיד לך הכל, ואפילו רק לכמה דקות.

 

באחת מפתיחות הצירים שביצענו, עלה אחד הגששים על מטען וכתוצאה מכך, גם הגשש השני נפצע מרסיס בצוואר. אלון שהיה קרוב לאותו גשש, אוטומטית דחף אצבע לצווארו, וע"י כך, חסם את העורק הראשי, במטרה לעצור או להאט את שטף הדם. פעולה זו, היא שהצילה בעצם את הגשש, וכל זה תוך כדי נתינת פקודות ודו"ח מצב לחפ"ק בקור רוח, שאף פעם לא ראיתי.

 

תמיד אמרו שקצין ומפקד נמדד ב"מצב אמת", ואכן, במצב הקשה בו היה נתון אלון, הוא הוכיח לי ולכל החיילים, שעל האדם המוביל אותנו והולך בראש, אפשר לסמוך במאת האחוזים.

 

אחת התכונות הבולטות יותר אצל אלון היתה הצניעות, וגם כשאמרתי לו כמה תיפקד מעולה ומה חושבים עליו החיילים, הוא היה אומר: "עזוב אותך משטויות.."

 

לאחר המקרה, עדיין לא נח, וחשב, אולי היה יכול לעזור יותר, ואולי אפילו להציל את הגשש השני - למרות שבתוכו ידע שדבר זה לא היה אפשרי בכלל (היות והדו"ח הרפואי קבע כי הגשש נהרג במקום).

 

ישנו משפט שאלון צעק בקשר תוך כדי האירוע, שכל הזמן חוזר ועולה לי בראש. הוא צעק למפקד הטנק, תוך כדי האירוע עצמו "תקרעו את האמא שלהם".

 

 - ואין כמו לשמוע כזה משפט, מלא בטחון, תוך כדי מצב קשה כל כך, כדי לנסוך בנו בטחון ומלוא ההערכה לאלון.

 

לעולם לא אשכח אותך

                                                   

עזי