משפחת אלון

 

לכל עץ יש שורשים, גם לעץ האלון. אך יש שורשים ויש שורשים. וישנם גם תנאים נוספים לשם פיתוחו של האלון על הצד הטוב ביותר. הוא זקוק לאדמה טובה, לאקלים טוב ולטיפול מסור ונאמן. אלון שלנו צמח ופרח, וצמרתו הרקיעה שחקים.

 

על אלון מן הסתם כתבו ויכתבו רבות, אך, חובה גדולה לספר מהם שורשיו. אלון לא צמח ככה סתם, זה מתחיל מאבא ואמא גדולים, ממשפחות מיוחדות, מסבא וסבתא, מדודים ודודות - אלון גדל באווירה מיוחדת. הוא נושם אויר עמוק מתוק של ערכים ואהבה, הסביבה משדרת "עשה טוב" ועשה זאת בגדול.

 

משפחתו חורטת על דגלה את סמל האהבה והאחווה, חיה ונושמת מסורת אבות העולם של גמילות חסדים ונתינה, מסורת של נתינה מהלב, אבל מכל הלב! למשפחה לחברים הקרובים והרחוקים, בבית בעבודה ואפילו בסניף. וזה זורם מכל הכיוונים: מההורים, מסבא וסבתא והדודים, ובהם ציונה שאליה נקשר בעבותות של אהבה.

 

משם הוא עולה ומטפס עד שהוא מגיע לעצמונה אל האווירה המיוחדת של המכינה, שמפתחת את רגשות הקודש הטמונים בקרבו, נשמתו נפגשת עם תורה גדולה עמוקה, מקיפה וחודרת המחברת את הכל, את האדם לבוראו, לעצמאותו, לעמו ולארצו.

 

השורשים הולכים ומתעמקים וטל של תורה מרווה את דמותו הישרה ומשם לצבא, ועל מדיו הוא עונד את סמלה של גולני. אלון עם גזע מכה שורשים ובגדול, בעוז ובעוצמה המלווים ברגשות אהבה למפקדיו ולחייליו, יחד עם מוכנות למסירות נפש המפעמת תדיר בליבו "ואם אדבק בך חיי במותי" (ריה"ל) ואז מגיעה השעה להצטרף לצבא מרום, אל אלוקיך, אל שורש חייך וברגעים קשים לנו ונשגבים לך, עומד אביך על קברך ומאיר את האפילה. עומד ומדבר בשמך, מכוחך, בשליחותך ותוכן דבריו תנחומים לפקודיך, לחייליך שכה אהבת, דברי תנחומים לעוד 72 משפחות שחרב עליהן עולמן בין לילה.

 

הקהל עומד סביב נרגש, נדהם, נפעם: אילו שורשים, איזו ענקיות. אפילו במיתתך מופיעה הדאגה לזולת, מתוך תחושת אחווה אמיתית, עמוקה, חיה ונושמת, הקושרת את חייה ואת גורלה לעמה ולמדינתה.

 

ראובן, הבטחת לאלון שבעזרת ה' תאספו את הרסיסים ותתקדמו הלאה "אשר הראיתני צרות רבות ורעות, תשוב תחייני ומתהומות הארץ תשוב ותעליני" (תהילים).

 

ואכן הדרך המיוחדת שסללתם הולכת ומתקדמת.

 

ודוגמא קטנה גדולה שהדהימה את השומעים היא ביקורו של הנשיא, שם אתם עונים (בתשובה לשאלתו במה אפשר לעזור), ומבקשים ממנו לדאוג לחברו הטוב של אלון שנפצע בלבנון. זוהי בקשתכם היחידה, מפני שטובת הזולת היא טובתכם.

 

משפחת בביאן, היכתה שורש בלבבנו. הדרך המיוחדת הזאת הפעימה וחדרה עמוק לנשמתנו. בגבורה המיוחדת שלכם, גיליתם שהמוות גם בונה, ולא רק הורס. השורשים שלכם עלו מתהומות הארץ, הגזע התרחב וצמרתו של אלון הגיעה לגבהים חדשים, ומעתה נופו סוכך על רבים וטובים שהצטרפו למשפחתכם - משפחת אלון.

 

 

 

דרור אריה